Новини

Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше
 Вітаю усіх побратимів -артилеристів 44ї артбригади ,усіх військовослужбовців ЗСУ із Днем артилерії та Днем інженерно-саперних військ

 
Детальніше


 В Свято-Михайлівському соборі УПЦ КП в м.Києві пройшла науково-теоретична конференція присвячена 20-річниці Республіканської Християнської партії. По завершенні конференції ряду представників РХП були вручені ордени від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Вітаємо!

ДетальнішеНовиниСторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 «Краще засвітити одну свічку, ніж усе життя проклинати  пітьму» – цим девізом керувався організатор самвидаву, політвязень, один із засновників Народного Руху, почесний Голова Республіканської Християнської партії, видатний громадський і політичний діяч Михайло ГОРИНЬ. 

Його життя – ціла епоха боротьби за людські права і незалежність України .Перестало битися серце видатного Українця близько 2 години ночі 13 січня року Божого 2013-го.
Похорон у Львові, ймовірно, 15 січня, у вівторок.
 

Детальніше Доповідь на 26-й Конференції з української проблематики, Іллінойський університет, Урбана-Шампейн, США, 24 – 27 червня 2009 року

29 січня 2009 року, виступаючи на розширеному засіданні Федеральної служби безпеки в Москві, президент Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв буквально однією фразою розкрив спецоперацію ФСБ (цитую мовою оригіналу): «В ряде соседних государств сохранялась нестабильная социально-политическая обстановка, не прекращались попытки расширения НАТО, в том числе и за счёт так называемого ускоренного вступления в альянс Грузии и Украины. Всё это, разумеется, потребовало чёткой и слаженной работы всех специальных силовых структур, правоохранительных органов и весьма высокого уровня координации их деятельности. Должен сразу сказать, что Федеральная служба безопасности в целом успешно выполнила поставленные перед ней задачи» (Від М.-І.: повністю текст доповіді див.тут).


Детальніше Обидва сьогоднішніх моїх співрозмовники особистості самодостатні, харизматичні та відомі. На перший погляд між ними мало спільного. Але, познайомившись ближче, розумієш, що не так все однозначно, бо і міський голова Рівного Володимир Хомко і тричі народний депутат України, письменник Микола Поровський – люди однієї формації, життєве кредо яких визначається їхніми справами. Долею випадку вони нещодавно були суперниками у виборчому змаганні, кандидуючи у Рівному до Верховної ради, та, незважаючи на все зберегли добропорядні особистісні стосунки.  Вони сьогодні обидва аналізують причини програшу на виборах, але дух їх незламний і попереду у них велика дорога сумлінної  державотворчої праці.

 -         Як ви оцінюєте результати виборів до Верховної ради у Рівному? Чому, на Ваш погляд, Ви програли? Чи погодитесь зі мною, що виборці відвикли від мажоритарної системи і голосували не за особистості, а за партійні бренди?


ДетальнішеСього 2012 року, 27 – 29 липня, я з Олесем Шевченком відвідав до болю рідний табір ВС-389/36 у селі Кучино на Середньому Уралі, де нині діє Меморіяльний музей політичних репресій «Пермь-36». (Якщо пам’ятаєте, 2010 року мене завернули були з Брянська додому як особу, небажану в Російській Федерації).

Починаючи з 2005 року на території табору суворого режиму щороку відбуваються велелюдні (до 10 тисяч людей!) міжнародні фестивалі «Пилорама». Приїздять відомі співаки з усієї Росії і з-за кордону. А поруч у наметах точаться жваві дискусії на історичні й актуальні теми – з участю колишніх політв΄язнів, правозахисників, уповноважених з прав людини, політологів, журналістів і гостей. Торік була тема «По 20-ти роках», сього року – «Жити разом». Ідеться про долю Росії: чи втримається вона як єдина держава, чи розпадеться, як 20 років тому розпався СРСР.

 


Детальніше 25 вересня у Будинку письменників відбулося чергове засідання Президії НСПУ. Головним питанням, яке розглядалось вищим керівним органом організації, став прийом до спілчанських лав сорока чотирьох нових літераторів, серед яких є і Голова РХП Микола Поровський. 


Детальніше Ми, націонал-демократи 90-х років, створювали Українську Державу для українців – заради здійснення української національної ідеї, добробуту українських громадян, соціальної справедливості, українського національного відродження та щасливого майбутнього прийдешніх поколінь українців. Нам чимало вдалося здійснити.

Однак, через розбрат  між  лідерами 


ДетальнішеПоровський Микола Іванович – письменник, шеф-редактор газети „Волинь”, народний депутат України 1, 2 та 4 скликань Верховної Ради України. Один з фундаторів Народного Руху України., перший голова Рівненської обласної організації Народного руху України, Голова Республіканської Християнської партії., Голова Всеукраїнського об’єднання „Українська народна рада”, учасник внесення прапора Незалежності до Верховної Ради 1991 року, Кошовий отаман Українського козацтва „Волинська Січ”.

  

 


Детальніше Нагадуємо суспільству, що 5 серпня 1937 року за наказом НКВД СРСР № 00447 вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 2 липня 1937 року П 51/94 “Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю совєцьку епоху «чистка» суспільства від елементів, які не годилися для будівництва комунізму. Її теоретично обґрунтував новий нарком НКВД Ніколай Єжов і зредаґував сам Сталін.

ЦК ВКП(б) запропонував подати в ЦК склади позасудових органів – «трійок», а також кількість осіб, що підлягають розстрілу та висланню.

 


Детальніше Померла ІРИНА КАЛИНЕЦЬ – поетеса, учасниця національно-визвольного і правозахисного руху, видатна громадська діячка

 Ірина Онуфріївна Стасів-Калинець народилася 6 грудня 1940 року у Львові в родині вірних гнаної Української Греко-Католицької Церкви. Батько, Онуфрій Іванович, – робітник; мати, Ганна Дмитрівна, – з селянської родини. Близькі їхні родичі брали участь у національно-визвольних змаганнях. У повоєнні роки Ірина була свідком масового вислання українців до Сибіру. З дитинства мріяла про незалежність України. "У школі ганьбилося найсвятіше, а вдома все це пошепки пояснювалося", – згадувала Ірина згодом.

Закінчивши середню школу, два роки працювала на виробництві. Час навчання на слов’янському відділі філологічного факультету Львівського університету припав на "хрущовську відлигу" (1959 – 1964). Ірина та її чоловік Ігор Калинець були в колі молодої української інтеліґенції, названого згодом шістдесятниками. 


ДетальнішеСторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13