Новини

У суботу,4 лютого відбувся 13й зїзд Республіканської Християнської партії у роботі якого взяли участь делегати від 18 обласних організацій РХП та гості-Голова НРУ Василь Куйбіда і лідер партії Зелених України Віталій Кононов.Голова РХП Микола Поровський прозвітував зїзду про свою роботу та зроблене ним за час проходження служби в ЗСУ і перебування в АТО. Зїзд високо оцінив роботу М.Поровського та обрав його Головою РХП на черговий термін.Зїзд також обрав керівні органи партії та визначив завдання діяльності РХП на майбутнє

Детальніше


 До Українського Народу, 

Всіх борців за незалежність України, 
Членів Народного Руху України за перебудову (НРУ)
1989-1991 років
Від засновників РУХУ

ЗВЕРНЕННЯ
Увесь Український Народ, та всі друзі нашої держави з великим піднесенням щорічно 24 серпня зустрічають річницю відновлення державності України.
Знаменну дату – 25 річницю відродження незалежності Української самостійної соборної Держави, та здійснення віковічної мрії нашого Народу, кожен український патріот вітає з радістю та глибокою тривогою водночас, через агресію проти нашої держави її відвічного ворога - імперської Московії. Ми захоплюємось мужністю та відданістю Захисників Вітчизни, що боронять Україну від московської навали. Низько схиляємось у скорботі перед полеглими на Майдані та в боях проти російського агресора на сході України.

Детальніше


 Створюючи Народний Рух, він був у числі перших борців за нашу свободу. Завдячуючи його активності й дипломатичності (як представника Народної Ради на переговорах із фракцією комуністів), 24 серпня 1991 року ліве крило парламенту підтримало Постанову про Незалежність України. Сьогодні Микола Поровський продовжує відстоювати національні інтереси, але вже не у Верховній Раді, а як офіцер Збройних сил, до яких прийшов добровольцем ще влітку 2014-го. Воював у зоні АТО в полку спецприз- наченців, був заступником командира полку. Віднедавна очолює відділ Головного управління морально- психологічного забезпечення Генерального штабу ЗСУ.

Полковник Микола Поровський

Детальніше


Ми присутні при народженні нового українського епосу. Становлення диктатури Януковича, її повалення народом, Майдан, російська окупація і відродження української армії. Серед героїв нового часу є і кіровоградські військові – 3-й окремий полк спеціального призначення, яких ми знаємо як легендарних «донецьких кіборгів», захисників аеропорту міста Донецьк. Влітку у кіровоградських «спецназівців» з’явився новий замполіт. Один із засновників Народного Руху України, депутат трьох скликань, що брав участь у проголошенні Акту Державної незалежності України, створення української армії та законодавчих основ відновленої української державності. Наприкінці серпня Микола Іванович Поровський написав на своїй сторінці у Facebook наступний статус: «Я від’їжджаю до діючої армії на посаду старшого офіцера армійської бригади. До зустрічі після війни. Ми обов’язково переможемо російського агресора і найманців. Маю честь – підполковник Микола Поровський. Слава Україні!!!».

Детальніше

Наша молодь  ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ МОЛОДІЖНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ РХП"РЕСПУБЛІКАНСЬКА ХРИСТИЯНСЬКА МОЛОДЬ"

Коли Українська Гельсінська Спілка реформувалася в Українську Республіканську партію наприкінці квітня 1990 року. УРП подбала про створення двох молодіжних організацій - Молодіжної Організації Республіканців України (МОРУ) та західноукраїнської молодіжної організації Український Січовий Союз (УСС). Активними членами їх стали і чимало колишніх СНУМівців.
Український Січовий Союз (УСС) - регіональна молодіжна спортивно-вишкільна організація, ставила за мету своєї діяльності виховання молоді в патріотичному дусі задля розбудови України, підготовку молодих рекрутів до служби в Збройних Силах України, проведення спортивно-вишкільних таборів.
Активістами УСС у різний час були Ярослав Гула, Андрій Терпиляк, Юрій Сидоренко - нині активні лідери РХП і РХМ.
Установчий з'їзд Всеукраїнського молодіжного громадського об'єднання "Республіканська Християнська молодь" відбувся 2 травня 1997 року, на наступний день після Установчого з'їзду Республіканської Християнської партії. Оскільки в організації проявили себе два молодіжні лідери, з'їзд обрав Головою РХМ колишнього члена МОРУ Андрія Боярунця, а Віталія Бондзика рекомендував заступником Голови РХП. Було прийнято Положення про Всеукраїнське громадське об'єднання "Республіканська Християнська Молодь". З'їзд визначив мету діяльності РХМ - сприяння широкому залученню молоді до активної участі в розбудові української державності та становленні громадянського суспільства.
Завданням РХМ є:
- популяризація й поширення серед молоді принципів громадянського суспільства;
- підтримка і розвиток талановитої молоді у різних галузях життя;
- пропагування ідеї національної величі України;
- зміцнення основ патріотизму, етики та моралі членів РХМ та інше.

З 28 червня по 11 липня 1997 року відбулося перше літнє таборування молодіжної організації РХП на турбазі "Роза вітрів" у с.Подобовець (Закарпаття). У таборуванні брало участь 65 юнаків та дівчат. Організовували вишкіл Голова РХП Микола Поровський і заступник Голови РХП Тамара Просяник. Учасники таборування прослухали курс навчання з організації діяльності молодіжної організації, планування роботи, здійснили походи на гори Великий Верх, Гембу та пішохідну гірську мандрівку. Були знайдені цікаві методи вишколу молодіжних лідерів - ділові ігри, виступ лідера РХМ перед молоддю та установчі збори організації РХМ, гра "5-ий кут", конкурси патріотичної пісні, української поезії.
З 20 по 30 серпня на тій же базі "Роза вітрів" відбулося друге таборування молоді РХМ, в якому взяли участь переважно керівники районних, міських організацій РХМ. Завдяки набутому досвіду програма таборування була значно вдосконалена. Юнаки та дівчата прослухали цикл лекцій з історії національно-визвольних змагань українського народу, історії визвольного руху 1960-90 років, пройшли курс “навчання з підготовки молодіжного лідера”. Організаторами і викладачами були М.Поровський, В.Овсієнко, Т.Просяник. У більшості обласних організацій РХП, керівниками РХМ стали учасники попередніх таборувань: Наталка Назаровець та Ярослав Мудрик (Львів), Андрій Бубенщиков та Ярослав Бохін (Волинь), Ольга Кононенко та Світлана Сова (Донецьк), Вадим Жалюк та Алла Бабич (Житомир), Андрій Боярунець (Київ) та ін.
20 вересня 1997 року відбулося спільне засідання Центрального Проводу РХП та перше зібрання Великої Ради РХМ. Рада РХМ вирішила скликати 2-й з'їзд РХМ, затвердила склад редакційної комісії та склад оргкомітету з'їзду. Прийнята постанова про участь РХМ у виборах до ВР України і місцевих Рад. 
2-й з'їзд РХМ відбувся 22 листопада 1997 року, на якому було затверджено статут РХМ та керівний склад організації: Велику раду РХМ, Президію РХМ та Головою організації Віталія Бондзика, першим заступником став Андрій Лис, заступниками Анатолій Луценко, Віталій Пантус, Алла Бабич, Головою секретаріату призначено Максима Чайку.
На з'їзді було прийнято ухвали "Про ініціативу скликання Молодіжної Ліги Балто-Чорноморської Асамблеї" та "Про становище молодої сім'ї".
Участь у виборах до ВР України та місцевих Рад брали практично всі обласні організації РХМ. Було висунуто кандидатом в депутати до ВР по мажоритарному округу голову Донецької РХМ Олю Кононенко, до Дзержинської районної Ради Житомирської області Івана Гордєєва та ін. Депутатами Новороздільської міської Ради Львівської області стали члени РХМ Андрій Терешкевич та Андрій Нафанов, Івано-Франківської міської ради стали члени РХМ Кирило Рубановський та Андрій Боднар.
В 1998 році було проведено два етапи таборування в проведення літнього таборування молоді РХМ в Карпатах. На таборування були запрошені представники із Молодого Руху та молодіжної організації ДемПУ. В програмі таборування були лекції на теми: структура державних органів влади, Конституція України, виборча система, проблеми консолідації українського народу і т.п.
18 жовтня 1998 року був проведений ІІІ з'їзд Республіканської Християнської Молоді, який звернувся до Міністерства у справах молоді, Президента України з проханням ініціювати вирішення молодіжних проблем та повномасштабну реалізацію Національної комплексної програми "Молодь України". З’їзд обрав Головою Андрія Лиса.
В 1999 році в Івано-Франківській області на турбазі в с.Яблуниця було проведено третє таборування для молоді РХМ. 24 серпня 1999 року в Карпатах на горі Говерла відбувся ІV з'їзд РХМ.
11 березня 2000 року відбулося засідання ради РХМ, на яке приїхали представники із 16 областей України. Цього ж дня члени Ради РХМ зустрілися з Патріярхом Київським та всієї Руси-України Філаретом, який подарував кожному свій двотомник "Проповідей" і благословив на добрі християнські справи.
В листопаді 2000 року був проведений семінар-навчання для молодіжних лідерів. Учасниками якого стали юнаки та дівчата із РХМ та молодіжної організації НДП. Викладачами семінару були відомі політики України та представники Міжнародного інституту республіканізму США.
V з'їзд Республіканської Християнської молоді відбувся 25 листопада 2000 року в м. Києві. На з'їзді було обране нове керівництво організації: головою РХМ став Володимир Бондарчук, член Молодіжного Уряду, Першим заступником – Андрій Лис, голова молодіжної адміністрації Івано-Франківської області, заступниками - Олександр Ліневич, член Молодіжного Уряду, Віктор Паньків, голова Тернопільської організації РХМ, На з'їзді була прийнята заява з приводу стану української культури та заява про співпрацю із УНКМО.
11 січня 2001 року відбулося засідання центрального проводу ВГМО "Республіканська Християнська Молодь". На засіданні було ухвалено рішення про підтримку ініціативи Молодіжного Уряду України щодо проведення Всеукраїнської молодіжної акції "Молодь - за розумне використання енергії".
В областях молоді республіканці влаштовують на місцевих рівнях олімпіади на різну тематику, спортивні змагання, конкурси, дискотеки. Допомагають в відновлені храмів, насадженню зелених алей, допомагають дитячим будинкам. Керівники РХМ були учасниками міжнародних молодіжних конференції та семінарів.
У жовтні 2001 року РХМ увійшла до Всеукраїнської коаліції молоді блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".