Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеНовиниСторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Поровський Микола Іванович – письменник, шеф-редактор газети „Волинь”, народний депутат України 1, 2 та 4 скликань Верховної Ради України. Один з фундаторів Народного Руху України., перший голова Рівненської обласної організації Народного руху України, Голова Республіканської Християнської партії., Голова Всеукраїнського об’єднання „Українська народна рада”, учасник внесення прапора Незалежності до Верховної Ради 1991 року, Кошовий отаман Українського козацтва „Волинська Січ”.

  

 


Детальніше Нагадуємо суспільству, що 5 серпня 1937 року за наказом НКВД СРСР № 00447 вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 2 липня 1937 року П 51/94 “Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю совєцьку епоху «чистка» суспільства від елементів, які не годилися для будівництва комунізму. Її теоретично обґрунтував новий нарком НКВД Ніколай Єжов і зредаґував сам Сталін.

ЦК ВКП(б) запропонував подати в ЦК склади позасудових органів – «трійок», а також кількість осіб, що підлягають розстрілу та висланню.

 


Детальніше Померла ІРИНА КАЛИНЕЦЬ – поетеса, учасниця національно-визвольного і правозахисного руху, видатна громадська діячка

 Ірина Онуфріївна Стасів-Калинець народилася 6 грудня 1940 року у Львові в родині вірних гнаної Української Греко-Католицької Церкви. Батько, Онуфрій Іванович, – робітник; мати, Ганна Дмитрівна, – з селянської родини. Близькі їхні родичі брали участь у національно-визвольних змаганнях. У повоєнні роки Ірина була свідком масового вислання українців до Сибіру. З дитинства мріяла про незалежність України. "У школі ганьбилося найсвятіше, а вдома все це пошепки пояснювалося", – згадувала Ірина згодом.

Закінчивши середню школу, два роки працювала на виробництві. Час навчання на слов’янському відділі філологічного факультету Львівського університету припав на "хрущовську відлигу" (1959 – 1964). Ірина та її чоловік Ігор Калинець були в колі молодої української інтеліґенції, названого згодом шістдесятниками. 


Детальніше Голова РХП Микола Поровський згідно рішення Центрального Проводу партії 5 липня 2012 року провів зустріч із Головою партії «Наша Україна», екс-президентом України В.А. Ющенком. В ході зустрічі вони обговорили стан українського політикуму напередодні виборів та завдання консолідації національно-демократичних сил, а також спільні заходи НУ і РХП в боротьбі проти запровадження антиукраїнського закону про мови.   


Детальніше 20 травня 2012 року, у вівторок, з благословення архієпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія, ректора КПБА, на запрошення проректора з навчально-виховної роботи Академії протоієрея Олександра Трофимлюка відбулася зустріч члена Вищої Церковної Ради УПЦ Київського Патріархату, голови Республіканської християнської партії, народного депутата України, заступника голови Народного руху України, члена Товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка, письменника Миколи Івановича Поровського 

 


Детальніше30 травня 2012 року в Москві від серцевого нападу помер мій 58-річний друг Петро Винничук. Він разом із сином та односельцями вкотре поїхав туди на заробітки будівельником. А повернувся з Москви в домовині.

Подружили ми 1974 року в Мордовії, де разом відбували кару за «антирадянську діяльність». Я – за поширення українського самвидаву, а Петро – що разом із друзями підніс над Чортковом чотири національні прапори 22 січня 1973 року (того дня року 1918-го Центральна Рада проголосила Україну незалежною державою). 

 


Детальніше Член Центрального Проводу РХП, політв’язень у минулому, Василь Овсієнко взяв участь у заходах вшанування пам’яті жертв геноциду кримських татар, які відбулися у Сімферополі  18 та 19 травня. В ці дні відбулася також нарада колишніх політв’язнів і правозахисників, які заснували Кримський форум, прийняли Заяву про стан дотримання прав людини в Україні .

Прес-служба РХП


Детальніше Минулого тижня у стінах Рівненської державної обласної бібліотеки відбулася  презентація унікальної книги «За вашу і нашу волю» Миколи Поровського. У своїй книзі «За вашу і нашу волю» автор М. Поровський розповідає про взаємодопомогу литовського Саюдіса і Народного Руху України в часи боротьби за Незалежність Литви і України. Вступне слово до цієї унікальної книги написав І. Драч – письменник і голова Руху 1989 – 1993рр. – він поділився і своїми спогадами та враженнями від Литви – дивовижної країни Чюрльоніса, Саломеї Неріс, старовинних замків та озер.
Книгу Миколи Поровського можна умовно поділити на кілька розділів: про друкування у Литві нелегальних українських видань за сприяння Саюдісу,  про протидію цьому процесу комуністичної влади і підступи КГБ та  вилучення міліцією тиражів газет, про невідомі дотепер факти співпраці та спільні політичні акції Саюдісу і Руху, як: мітинги осуду Пакту Молотова – Ріббентропа,народна хвиля Вільнюс – Рига – Таллінн та ланцюг злуки Львів-Київ.


Детальніше 

 «Забороною на існування та розвиток національної помісної церкви України» назвав голова Кримської організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН відмову сімферопольської влади надати Українській православній церкві Київського патріархату землю в кримській столиці для спорудження Кафедрального собору «Храм Христа Спасителя». 
Так політик прокоментував звернення-протест ста відомих кримчан-патріотів (науковців, митців, військовиків, журналістів, підприємців, ветеранів-орденоносців та громадських активістів)  активістів) до Президента України проти відмови Сімферопольської міської ради виділити ділянку для зведення собору.


Детальніше Попри реалізацію масштабних іміджевих проектів, зорієнтованих переважно на європейську аудиторію, Петро Порошенко не має альтернативних пропозицій розвитку країни. Він завжди був і залишається органічною складовою пострадянсько-олігархічної системи


ДетальнішеСторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13