Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеЗаява Республіканської Християнської партії з приводу закриття в Україні деяких телеканалів, які здійснювали антиукраїнську пропаганду Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

  Україна в часи Незалежності  стала  справді демократичною державою із верховенством права, із вільною пресою та  свободою слова, хоча  в новітній історії траплялися періоди  й ситуації, коли українцям доводилося боротися за здійснення своїх конституційних прав і свобод.

  Члени Республіканської Християнської партії були активними захисниками демократичних цінностей,свободи слова  і української національної ідеї  під час Помаранчевої революції, Революції Гідності та у час відсічі збройної російської агресії проти нашої держави у східних областях України.

Досвід боротьби  проти російської агресії переконливо засвідчив, що антиукраїнські сили в середині країни активно використовують діючу свободу слова і преси в Україні для просування ворожих пропагандистських наративів країни-агресора – Російської Федерації .

 Російські спецслужби, здійснюючи гібридну війну і, як її складову, інформаційну війну проти України, намагаються захопити інформаційний простір України, щоб нав’язати українцям російський погляд на українську дійсність, українську історію, мову, українських політиків і військових діячів. З цією метою фінансовані Росією й підконтрольні їй в Україні проросійські телеканали  проводять інформаційні спецоперації, дезорієнтуючи українську людність маніпуляціями фактів і розмаїтими вигадками-фейками. У числі головних їхніх антиукраїнських інформаційних зусиль — дискредитація подій на Майдані, перекручення дійсності та подій російсько-української війни і  оббріхування Української армії.

Виходячи з цього, Республіканська Християнська партія  вважає своїм моральним обов’язком  висловити свою оцінку тому інформаційному шуму, який  розгорнувся навколо рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Впродовж 2016 – 2020 років Кремль через своїх агентів впливу, викупив та створив в Україні мережу телеканалів, які стали інформаційним адвокатом країни-агресора в українському інформпросторі. Такі дії відкрили шлюзи потоку московської «рускомірської» брехні і дезінформації, спотворення фактів  національної історії, нав’язування  українцям думки про нібито їх неспроможність  побудувати державу за кращими європейським зразками. Особливо нахабно за масштабами поширення фейків  московської спеціальної пропаганди, відзначились в українському інформпросторі підконтрольні відомому куму Путіна Віктору Медведчуку телеканали 112-й, NеwsОnе та ZIK.. Їх проросійська пропагандистська  діяльність, прикриваючись «свободою слова», створила загрозливу ситуацію в інформаційній сфері України. Адже українське суспільство, в умовах війни, має реальну загрозу втратити  значну частину суверенної території держави.

Проблема використання агресором демократичних цінностей  є значно глибшою, оскільки  в Україні за своїм абсурдом вона не має аналогів в історії. Важко навіть уявити, що б у часи Другої світової війни на території Великої Британії, кум Гітлера легально відкрив поруч з ВВС засоби інформації які б поширювали  нацистську геббельсівську пропаганду як це роблять  в Україні підконтрольні Медведчуку телеканали поширюючи московську пропаганду.

 Керуючись програмовими засадами  Центральний Провід РХП заявляє, що Рада Національної безпеки і оборони України цілком слушно кваліфікувала діяльність телеканалів NewsОnе, 112 та ZIK як таку, що в умовах російсько-української війни є провідником ворожої пропаганди та цілком підпадає під обмеження їх діяльності в інформаційному просторі України.  Раді Національної безпеки і оборони України належить і далі продовжити роботу з очищення інформпростору України від засилля ворожої  московської пропаганди.

 

Голова Республіканської Християнської партії,

 народний депутат 1-го, 2-го та 4-го скликань

 Верховної Ради України, полковник ЗСУ                   

 М.І. Поровський