Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеНаша молодь  ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ МОЛОДІЖНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ РХП"РЕСПУБЛІКАНСЬКА ХРИСТИЯНСЬКА МОЛОДЬ"

Коли Українська Гельсінська Спілка реформувалася в Українську Республіканську партію наприкінці квітня 1990 року. УРП подбала про створення двох молодіжних організацій - Молодіжної Організації Республіканців України (МОРУ) та західноукраїнської молодіжної організації Український Січовий Союз (УСС). Активними членами їх стали і чимало колишніх СНУМівців.
Український Січовий Союз (УСС) - регіональна молодіжна спортивно-вишкільна організація, ставила за мету своєї діяльності виховання молоді в патріотичному дусі задля розбудови України, підготовку молодих рекрутів до служби в Збройних Силах України, проведення спортивно-вишкільних таборів.
Активістами УСС у різний час були Ярослав Гула, Андрій Терпиляк, Юрій Сидоренко - нині активні лідери РХП і РХМ.
Установчий з'їзд Всеукраїнського молодіжного громадського об'єднання "Республіканська Християнська молодь" відбувся 2 травня 1997 року, на наступний день після Установчого з'їзду Республіканської Християнської партії. Оскільки в організації проявили себе два молодіжні лідери, з'їзд обрав Головою РХМ колишнього члена МОРУ Андрія Боярунця, а Віталія Бондзика рекомендував заступником Голови РХП. Було прийнято Положення про Всеукраїнське громадське об'єднання "Республіканська Християнська Молодь". З'їзд визначив мету діяльності РХМ - сприяння широкому залученню молоді до активної участі в розбудові української державності та становленні громадянського суспільства.
Завданням РХМ є:
- популяризація й поширення серед молоді принципів громадянського суспільства;
- підтримка і розвиток талановитої молоді у різних галузях життя;
- пропагування ідеї національної величі України;
- зміцнення основ патріотизму, етики та моралі членів РХМ та інше.

З 28 червня по 11 липня 1997 року відбулося перше літнє таборування молодіжної організації РХП на турбазі "Роза вітрів" у с.Подобовець (Закарпаття). У таборуванні брало участь 65 юнаків та дівчат. Організовували вишкіл Голова РХП Микола Поровський і заступник Голови РХП Тамара Просяник. Учасники таборування прослухали курс навчання з організації діяльності молодіжної організації, планування роботи, здійснили походи на гори Великий Верх, Гембу та пішохідну гірську мандрівку. Були знайдені цікаві методи вишколу молодіжних лідерів - ділові ігри, виступ лідера РХМ перед молоддю та установчі збори організації РХМ, гра "5-ий кут", конкурси патріотичної пісні, української поезії.
З 20 по 30 серпня на тій же базі "Роза вітрів" відбулося друге таборування молоді РХМ, в якому взяли участь переважно керівники районних, міських організацій РХМ. Завдяки набутому досвіду програма таборування була значно вдосконалена. Юнаки та дівчата прослухали цикл лекцій з історії національно-визвольних змагань українського народу, історії визвольного руху 1960-90 років, пройшли курс “навчання з підготовки молодіжного лідера”. Організаторами і викладачами були М.Поровський, В.Овсієнко, Т.Просяник. У більшості обласних організацій РХП, керівниками РХМ стали учасники попередніх таборувань: Наталка Назаровець та Ярослав Мудрик (Львів), Андрій Бубенщиков та Ярослав Бохін (Волинь), Ольга Кононенко та Світлана Сова (Донецьк), Вадим Жалюк та Алла Бабич (Житомир), Андрій Боярунець (Київ) та ін.
20 вересня 1997 року відбулося спільне засідання Центрального Проводу РХП та перше зібрання Великої Ради РХМ. Рада РХМ вирішила скликати 2-й з'їзд РХМ, затвердила склад редакційної комісії та склад оргкомітету з'їзду. Прийнята постанова про участь РХМ у виборах до ВР України і місцевих Рад. 
2-й з'їзд РХМ відбувся 22 листопада 1997 року, на якому було затверджено статут РХМ та керівний склад організації: Велику раду РХМ, Президію РХМ та Головою організації Віталія Бондзика, першим заступником став Андрій Лис, заступниками Анатолій Луценко, Віталій Пантус, Алла Бабич, Головою секретаріату призначено Максима Чайку.
На з'їзді було прийнято ухвали "Про ініціативу скликання Молодіжної Ліги Балто-Чорноморської Асамблеї" та "Про становище молодої сім'ї".
Участь у виборах до ВР України та місцевих Рад брали практично всі обласні організації РХМ. Було висунуто кандидатом в депутати до ВР по мажоритарному округу голову Донецької РХМ Олю Кононенко, до Дзержинської районної Ради Житомирської області Івана Гордєєва та ін. Депутатами Новороздільської міської Ради Львівської області стали члени РХМ Андрій Терешкевич та Андрій Нафанов, Івано-Франківської міської ради стали члени РХМ Кирило Рубановський та Андрій Боднар.
В 1998 році було проведено два етапи таборування в проведення літнього таборування молоді РХМ в Карпатах. На таборування були запрошені представники із Молодого Руху та молодіжної організації ДемПУ. В програмі таборування були лекції на теми: структура державних органів влади, Конституція України, виборча система, проблеми консолідації українського народу і т.п.
18 жовтня 1998 року був проведений ІІІ з'їзд Республіканської Християнської Молоді, який звернувся до Міністерства у справах молоді, Президента України з проханням ініціювати вирішення молодіжних проблем та повномасштабну реалізацію Національної комплексної програми "Молодь України". З’їзд обрав Головою Андрія Лиса.
В 1999 році в Івано-Франківській області на турбазі в с.Яблуниця було проведено третє таборування для молоді РХМ. 24 серпня 1999 року в Карпатах на горі Говерла відбувся ІV з'їзд РХМ.
11 березня 2000 року відбулося засідання ради РХМ, на яке приїхали представники із 16 областей України. Цього ж дня члени Ради РХМ зустрілися з Патріярхом Київським та всієї Руси-України Філаретом, який подарував кожному свій двотомник "Проповідей" і благословив на добрі християнські справи.
В листопаді 2000 року був проведений семінар-навчання для молодіжних лідерів. Учасниками якого стали юнаки та дівчата із РХМ та молодіжної організації НДП. Викладачами семінару були відомі політики України та представники Міжнародного інституту республіканізму США.
V з'їзд Республіканської Християнської молоді відбувся 25 листопада 2000 року в м. Києві. На з'їзді було обране нове керівництво організації: головою РХМ став Володимир Бондарчук, член Молодіжного Уряду, Першим заступником – Андрій Лис, голова молодіжної адміністрації Івано-Франківської області, заступниками - Олександр Ліневич, член Молодіжного Уряду, Віктор Паньків, голова Тернопільської організації РХМ, На з'їзді була прийнята заява з приводу стану української культури та заява про співпрацю із УНКМО.
11 січня 2001 року відбулося засідання центрального проводу ВГМО "Республіканська Християнська Молодь". На засіданні було ухвалено рішення про підтримку ініціативи Молодіжного Уряду України щодо проведення Всеукраїнської молодіжної акції "Молодь - за розумне використання енергії".
В областях молоді республіканці влаштовують на місцевих рівнях олімпіади на різну тематику, спортивні змагання, конкурси, дискотеки. Допомагають в відновлені храмів, насадженню зелених алей, допомагають дитячим будинкам. Керівники РХМ були учасниками міжнародних молодіжних конференції та семінарів.
У жовтні 2001 року РХМ увійшла до Всеукраїнської коаліції молоді блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".