Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеПрезидент Литви нагородив медаллю Голову РХП Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.

Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Як передає “Новинарня“, серед 11 українців, нагороджених медаллю “13 січня” в Президентському палаці у Вільнюсі під час церемонії в п’ятницю, 10 січня – колишні й нинішні держслужбовці, журналісти, правники, учасники АТО, один народний депутат та ін.

“На знак визнання людей, які заслужили незалежність Литви, державні нагороди присуджуються 24 особам. З 2002 року вперше нагороджено 11 українців, які підтримали Литву під час подій січня 1991 року. Частина з них брала участь у захисті Верховної Ради Литовської Республіки та інших важливих державних об’єктів”, – повідомили в адміністрації президента Литви.

Президент Гітанас Науседа підкреслив, що “навіть у найчорнішій темряві наші захисники свободи зберігали надію, стримували страх і чинили опір. Добровільно захищаючи найважливіші інститути молодої держави, вони забезпечили виживання незалежної Литви і своїм прикладом показали світові, що ми справді заслуговуємо бути вільними”.

“Навіть перед лицем найбільшої небезпеки Литва була не сама… Пам’ятні медалі “13 січня”, вручені литовцям та українцям, свідчать про єдність свободи, що об’єднала дві країни, та вшановує їхній вчинок”, – зазначили в пресслужбі президента Литви.

Присутній на церемонії посол України в Литві Володимир Яценківський також заявив про “символ єдності двох наших народів, в історії яких є достатньо свідчень того, що наша єдність є запорукою наших перемог”.

Список українців, нагороджених указом президента Литовської Республіки Гінтаса Науседи в січні 2020 року:

1. Дикий Євген – командир загону студентів-добровольців, у 1991 році – студент біофаку Київського університету ім. Шевченка, тепер – науковець-біолог, директор Національного антарктичного центру, також ветеран АТО (батальйон ЗСУ “Айдар”), нагороджений орденом “За мужність”

2. Сніжко Олександр – боєць студентського добровільного загону, тоді – студент Автодорожнього інституту, наразі юрист

3. Прядко Вадим – боєць студентського добровільного загону, тоді – студент історичного факультету КНУ ім. Шевченка, наразі підприємець

4. Поліщук Микола – боєць студентського добровільного загону, тоді – студент природничого факультету Педагогічного університету ім. Драгоманова, наразі журналіст

5. Онищак Ростислав – боєць студентського добровільного загону, тоді – студент Львівського університету ім. Франка, наразі у складі добровольчих формувань бере участь в ООС (через що не зміг особисто прибути на нагородження)

6. Ніколенко Євген – боєць студентського добровільного загону, тоді – студент юридичного факультету КНУ ім. Шевченка, наразі адвокат, зокрема був адвокатом активістів УНСО у справі учасників акції “Україна без Кучми” та одним із керівників ГО “Наша справа” під час Революції Гідності

7. Михеєнко Ростислав – боєць студентського добровільного загону, тоді – студент юридичного факультету КНУ ім. Шевченка, наразі юрист, працівник юридичного управління офісу президента України

8. Катрич Юрій – боєць-доброволець у складі литовських формувань, крім оборони Сейму Литви; брав участь зокрема в обороні Вільнюського телецентру від радянських військ 13.01.1991; на той час – ветеран війни в Афганістані, нагороджений орденом Червоної зірки, прибув раніше за всіх інших українців до оточеного Вільнюса, щоб забрати з радянської армії свого молодшого брата, який був солдатом-строковиком ВДВ і не хотів виконувати накази про стрільбу у мирних громадян; наразі – ветеран АТО, з 2014-го по 2020 рік служив у добровольчому батальйоні “Луганськ -1”, нещодавно демобілізований за станом здоров’я

9. Криворучко Юрій – на той час – один із лідерів “Студентського братства” Львова, член НРУ, лікар; організував постачання значної кількості гуманітарної допомоги та ліків до Литви з Галичини, сам перебував у Вільнюсі на барикадах як координатор цієї гуманітарної допомоги та одночасно як боєць-доброволець

10. Яковина Микола – на той час – голова Івано-Франківської обласної ради (обраний від Народного руху України), прорвав паливну блокаду Литви, організувавши постачання бензину із Західної України; наразі на пенсії

11. Поровський Микола – на той час – народний депутат Верховної Ради УРСР 12 (1-го)скликання 1990 року, член Народної Ради ; один із керівників Комітету підтримки Литви; організував підтримку Сейму Литви у Верховній Раді України і проведенням масових акцій протесту , зокрема сам неодноразово привозив до Литви гуманітарну допомогу та виступав у Сеймі Литви під час його облоги радянськими військами; надалі – народний депутат 2-го і 4-го скликань ВР, державний службовець; у 2014 році як офіцер запасу пішов добровольцем до ЗСУ та був заступником командира 3-го полку спецпризначення у званні підполковника , ветеран АТО,нині полковник ; нагороджений орденами “За заслуги” трьох ступенів.

Фото: пресслужба президента Литви
https://novynarnia.com/…/prezident-litvi-nagorodiv-grupu-u…/