Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеНовиниСторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13У Львові 15 січня відбулося виїзне засідання Центрального Проводу РХП. Члени Проводу розглянули питання «Про діяльність РХП в сучасних умовах», а також «Про співпрацю РХП із новоствореною партією «Самопоміч».


Детальніше Шановні колеги!
Разом із Вами сумуємо з приводу смерті почесного голови РХП Михайла Гориня.
Ми знали його як визначного політичного діяча, справжнього українського інтелектуала, прекрасну людину.
Світла пам'ять!
Голова Ліберально-демократичної партії України
Яків Гольденберг

 

Звернення

Центрального Проводу Міжднародної Організації: «Об’єднання Українських Націоналістів (державників» у зв’язку з кончиною Михайла Гориня

       Провід Міжнародної Організації: «Об’єднання Українських Націоналістів (державників)», від імені  всіх  активістів українського націоналістичного руху  з -під стягу  полковника Андрія Мельника,   висловлює щире співчуття    Проводу  Республіканської  Християнської партії  з приводу  смерті  почесного  Голови РХП , відомого  українського  дисидента, правозахисника і політв'язня- Михайла Гориня.

Наші глибокі співчуття висловлюємо всім рідним та близьким.

        У зв’язку з  втратою  одного з  незламних борців за стверження   Незалежної Самостійної  Української  Держави,  -   закликаємо  всіх членів та симпатиків ОУН(д),   учасників  організованого українського націоналістичного руху  щільнійше сконсолідуватися  навколо  животворних ідей українського націоналізму, котрі торують шлях до  зміцнення української державності!

Вічна пам’ять  визначному Борцю за Волю України  Михайлу Гориню!

Голова Міжнародної Організації: «Об’єднання УкраїнськихНаціоналістів(державників)»                          Павло Дорожинський

14 січня 2013 року

 


Детальніше «Краще засвітити одну свічку, ніж усе життя проклинати  пітьму» – цим девізом керувався організатор самвидаву, політвязень, один із засновників Народного Руху, почесний Голова Республіканської Християнської партії, видатний громадський і політичний діяч Михайло ГОРИНЬ. 

Його життя – ціла епоха боротьби за людські права і незалежність України .Перестало битися серце видатного Українця близько 2 години ночі 13 січня року Божого 2013-го.
Похорон у Львові, ймовірно, 15 січня, у вівторок.
 

Детальніше Доповідь на 26-й Конференції з української проблематики, Іллінойський університет, Урбана-Шампейн, США, 24 – 27 червня 2009 року

29 січня 2009 року, виступаючи на розширеному засіданні Федеральної служби безпеки в Москві, президент Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв буквально однією фразою розкрив спецоперацію ФСБ (цитую мовою оригіналу): «В ряде соседних государств сохранялась нестабильная социально-политическая обстановка, не прекращались попытки расширения НАТО, в том числе и за счёт так называемого ускоренного вступления в альянс Грузии и Украины. Всё это, разумеется, потребовало чёткой и слаженной работы всех специальных силовых структур, правоохранительных органов и весьма высокого уровня координации их деятельности. Должен сразу сказать, что Федеральная служба безопасности в целом успешно выполнила поставленные перед ней задачи» (Від М.-І.: повністю текст доповіді див.тут).


Детальніше Обидва сьогоднішніх моїх співрозмовники особистості самодостатні, харизматичні та відомі. На перший погляд між ними мало спільного. Але, познайомившись ближче, розумієш, що не так все однозначно, бо і міський голова Рівного Володимир Хомко і тричі народний депутат України, письменник Микола Поровський – люди однієї формації, життєве кредо яких визначається їхніми справами. Долею випадку вони нещодавно були суперниками у виборчому змаганні, кандидуючи у Рівному до Верховної ради, та, незважаючи на все зберегли добропорядні особистісні стосунки.  Вони сьогодні обидва аналізують причини програшу на виборах, але дух їх незламний і попереду у них велика дорога сумлінної  державотворчої праці.

 -         Як ви оцінюєте результати виборів до Верховної ради у Рівному? Чому, на Ваш погляд, Ви програли? Чи погодитесь зі мною, що виборці відвикли від мажоритарної системи і голосували не за особистості, а за партійні бренди?


ДетальнішеСього 2012 року, 27 – 29 липня, я з Олесем Шевченком відвідав до болю рідний табір ВС-389/36 у селі Кучино на Середньому Уралі, де нині діє Меморіяльний музей політичних репресій «Пермь-36». (Якщо пам’ятаєте, 2010 року мене завернули були з Брянська додому як особу, небажану в Російській Федерації).

Починаючи з 2005 року на території табору суворого режиму щороку відбуваються велелюдні (до 10 тисяч людей!) міжнародні фестивалі «Пилорама». Приїздять відомі співаки з усієї Росії і з-за кордону. А поруч у наметах точаться жваві дискусії на історичні й актуальні теми – з участю колишніх політв΄язнів, правозахисників, уповноважених з прав людини, політологів, журналістів і гостей. Торік була тема «По 20-ти роках», сього року – «Жити разом». Ідеться про долю Росії: чи втримається вона як єдина держава, чи розпадеться, як 20 років тому розпався СРСР.

 


Детальніше 25 вересня у Будинку письменників відбулося чергове засідання Президії НСПУ. Головним питанням, яке розглядалось вищим керівним органом організації, став прийом до спілчанських лав сорока чотирьох нових літераторів, серед яких є і Голова РХП Микола Поровський. 


Детальніше Ми, націонал-демократи 90-х років, створювали Українську Державу для українців – заради здійснення української національної ідеї, добробуту українських громадян, соціальної справедливості, українського національного відродження та щасливого майбутнього прийдешніх поколінь українців. Нам чимало вдалося здійснити.

Однак, через розбрат  між  лідерами 


ДетальнішеСторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13