Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеНовиниСторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13    Газета «Радянська Україна» 15 січня 1972 року повідомила: «Органами Комітету державної безпеки при Раді Міністрів УРСР за проведення підривної антирадянської діяльності заарештовано туриста з Бельгії Ярослава Добоша. Ведеться слідство».
   Тим часом уже 12 січня Україною прокотилася чергова хвиля арештів молодої української інтеліґенції. КГБ здійснював масштабну операцію «БЛОК», спрямовану проти українського національного руху.


Детальніше14 січня 2012 року о 18-й годині в Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) розпочнеться Свято Різдвяних Василів, де пом΄янемо Василів – Стуса, Симоненка, Чумака, Еллана-Блакитного, які народилися в ці Різдвяні дні


ДетальнішеМи, народні депутати Верховної Ради України 1-го скликання що нижче підписалися, звертаємось до Вас із проханням і вимогою припинити розбазарювання національних надбань України.
     Запланована, організована Партією Регіонів і здійснена кожним з Вас особисто здача газотранспортної системи України Росії буде злочином перед народом України, зрадою її національних інтересів, порушенням даної вами присяги, але не розв’яже і не вирішить надуманих і штучно створених олігархами газових проблем України.


ДетальнішеГолова Республіканської Християнської партії Микола Поровський відвідав Львів та зустрівся із міським головою Андрієм Садовим (його кандидатуру РХП висувала і підтримувала на виборах). Вони обговорили питання діяльності фракції РХП у Львівській міськраді, політичного життя міста, підготовки до Євро - 2012, не оминули і питання проведення майбутніх виборів до Верховної Ради у Львові.


ДетальнішеТвердження, що незалежність українці вибороли в тому числі за допомогою так званого самвидаву, висловлене головним редактором проекту «Історична правда» Вахтангом Кіпіані, далеко не безпідставне. Це доводить й унікальний архів газет самвидаву, який за участі Надзвичайного й Повноважного Посла Литви Пятраса Вайтекунаса та народного депутата Миколи Поровського днями презентували в Укрінформі.


Детальніше 

Прес реліз.

У Києві відбулась спільна прес-конференція Голови Республіканської Християнської партії Миколи Поровського та  Надзвичайного і Повноважного Посла Литви в Україні Пятраса Вайтекунаса. Вони продемонстрували унікальний архів українських газет котрі друкувалися у Литві в часи боротьби за незалежність України  й Литви.  Пятрас Вайтекунас, у 90-х роках був одним із лідерів Литовського Саюдісу і організовував друкування газет для українських “неформальних”, “національно-демократичних” організацій  у підпільних друкарнях Саюдісу у Вільнюсі, а Микола Поровський організовував поширення "незалежних" газет в Україні у час боротьби за незалежність. 

 

 

 

 


Детальніше У Білорусі побито і затримано більше 50 людей, у тому числі 3 представниці українського Руху FEMEN і заступник керівника Руху Солідарності «Разом» Аляксандр Макаєв.


Детальніше
У новій книзі «За вашу і нашу волю» автор М. Поровський розповідає про взаємодопомогу литовського Саюдіса і Народного Руху України в часи боротьби за Незалежність Литви і України. Вступне слово до цієї унікальної книги написав І. Драч – письменник і голова Руху 1989 – 1993рр. – він поділився і своїми спогадами та враженнями від Литви – дивовижної країни Чюрльоніса, Саломеї Неріс, старовинних замків та озер.  

Книгу Миколи Поровського можна умовно поділити на кілька розділів: про друкування у Литві нелегальних українських видань за сприяння Саюдісу,  про протидію цьому процесу комуністичної влади і підступи КГБ та  вилучення міліцією тиражів газет, про не відомі дотепер факти співпраці та спільні політичні акції Саюдісу і Руху, як

 

 

 


Детальніше 11 грудня у Міжнародний день прав людини голова РХП М. Поровський та члени Центрального Проводу РХП разом із лідерами Української Національної Асамблеї взяли участь у молебні за всіх політв’язнів, котрий відбувся у Свято – Михайлівському Соборі Києва. Разом із лідерами українських національно - патріотичних сил до Свято – Михайлівського Собору прийшли учасники Білоруського Руху Солідарності «Разом» на чолі з В’ячеславом Сівчиком. Українці і білоруси разом молилися за білоруських опозиціонерів,


ДетальнішеРозвиток подій в Україні - згортання владою демократичних свобод, зростання цін та стрімке зубожіння людей в умовах скорочення соціальних виплат - пенсій, субсидій, привів Україну до тієї межі, за якою країну чекає, або повна диктатура компрадорської фінансової олігархії, або соціальна революція. Перешкодою такому розвитку подій мав стати 

 


ДетальнішеСторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13