Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

ЗАЯВА Ради РХП з приводу політичної ситуації в Україні обрання Уряду Ю.Тимошенко та кадрових призначень Президентом України.  Відбулося Засідання Ради Республіканської Християнської партії на якому розглядалось питання: "Про політичну ситуацію, що склалася внаслідок обрання Уряду Ю.Тимошенко, політичний курс РХП та завдання діяльності обласних організацій партії". Із доповіддю з цього питання виступив Голова РХП, народний депутата 1-го,2-го та 4-го скликань Верховної Ради України Микола Поровський. Рада партії прийняла політичну заяву.

Після позачергових виборів до Верховної Ради 2007 року і створення помаранчевої коаліції та обрання нового Уряду Ю.Тимошенко, в Україні склалася принципово нова, кардинально відмінна від попередньої політична ситуація. Тепер Президент, Уряд і більшість у Верховній Раді-одна політична сила, мають єдині політичні пріорітети і взаємоузгоджену Програму. В опозиції опинилась Партія Регіонів і КПУ.

Щодо національного складу, а точніше представництва у Верховній Раді українців - то по суті нічого не змінилося, порівняно із складом попередньої Верховної Ради, також знову в парламенті більше 200 мільйонерів-олігархів.

РХП послідовно підтримує політику Президента щодо зміцнення державності України та забезпечення процесу стабільності в державі і розвитку економіки України та підтримує обрання Уряду Ю.Тимошенко як складову цієї політики. Однак, не може не викликати занепокоєння призначення міністрами Уряду Ю.Тимошенко та на інші високі посади людей без належної фахової підготовки у дорученій галузі, "політичних назначенців" за квотним принципом.

РХП непокоїть ряд позицій Держбюджету 2008 року внесеного Прем'єр-міністром до Верховної Ради і затвердженого депутатами коаліції. В цьому Держбюджеті відсутня належна інноваційна фінансова політика щодо забезпечення розвитку економіки, енергозбереження, забезпечення енергетичної незалежності України, забезпечення українського національного та християнського відродження. Замість зобов'язань збільшення на 44% видатків на Українську Армію, в порушення Закону "Про збройні сили України," якими передбачено фінансування ЗСУ в обсязі 3% - Держбюджетом, передбачено тільки 2,2% . Кошти на закупівлю нових озброєнь для української армії скорочено на 30%.

Водночас, РХП як партію, що брала активну участь у Помаранчевій революції України, підтримувала обрання Президентом В.Ющенко і його Програму та гасла, зокрема, "Бізнес буде відділений від влади..." (інавгураційна промова Президента 23 січня 2005р.) не може не тривожити факт призначення на високі державні посади: Р.Богатирьову (нещодавно голову фракції партії Регіонів)-секретарем Ради Національної Безпеки та російського бізнесмена В.Хорошковського-Головою Державної митної служби.

Такі рішення викликають більше ніж подив. Адже Р.Богатирьова брала активну участь антидержавному з'їзді сепаратистів в Сєвєродонецьку, а В.Хорошковський пов'язаний з російськими бізнес-структурами, що мають тісні контакти з ФСБ та адміністрацією В.Путіна.Зокрема, з серпня 2002 року В.Хорошковський, після того, як провалився його спільний з В.Пінчуком та І.Богословською проект виборчого блоку "Команда озимого поколінння", обіймав посаду заступника голови Адміністрації Президента Л.Кучми, а з грудня 2002 по січень 2004року був міністром економіки та з питань європейської інтеграції в першому уряді В.Януковича. Після відставки з цієї посади і керівництва Укрсоцбанком переїхав до Росії, де став партнером російської холдингової групи "Євразхолдинг".

Ці призначення, а також нагородження найвищими державними відзнаками тих, кого нещодавно лідери "помаранчевих сил" називали не інакше як злочинцями, фальсифікаторами виборів та сепаратистами, дезорієнтує і деморалізує суспільство, породжує зневіру в ті ідеали за які боролися демократичні сили на помаранчевій революції.

Рада РХП вважає, що призначення на високі посади: російського бізнесмена В.Хорошковського-Головою Державної митної служби і делегата з'їзду промосковських сепаратистів Р.Богатирьової є невідповідними кадровими призначеннями.

Рада РХП звертається до Президента В.Ющенко із пропозицією створення Політради політичних партій при Президентові України (в тому числі позапарламентських) для спільної конструктивної співпраці на благо України.

Голова РХП        М. Поровський

Прес центр РХП        тел/факс: (044) 463-71-06