Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

РХП підтримає на виборах у Львові Андрія Садового  Андрія Садового на виборах підтримає Республіканська Християнська партія. Таке рішення прийняв центральний провід партії у суботу, 4 вересня.

"Ми висловили довіру та політичну підтримку Андрію Садовому, діючому міському голові Львова з тим, щоб він втілював у практичних справах ті ідеї, які виношує Республіканська християнська партія, з якими йшли на боротьбу за українську державу засновники, політв'язні Республіканської Християнської партії", - зазначив Микола Поровський, голова Республіканської Християнської партії.

Довідка

Республіканська Християнська партія створена 1 травня 1997 року на Установчому з'їзді у м.Києві. Свої ідейні витоки РХП бере з національно-визвольного та правозахисного руху і веде свій родовід від Української Громадської групи сприяння виконанню Гельсінкських угод (УГГ), створеної 9 листопада 1976 року.

Усього в Групі за час її існування було 46 осіб, 43 з них - політв'язні, на страсному рахунку яких понад 550 років неволі. Серед них засновники РХП, відомі громадські та політичні діячі голова Групи письменник Микола Руденко, Михайло Горинь Василь Овсієнко та інші. На початку 80-х років діяльність Групи в Україні була фактично припинена репресіями. Діяло її Закордонне представництво (Петро Григоренко, Надія Світлична, Леонід Плющ).

Прес центр РХП        тел/факс: (044) 463-71-06