Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

ЗАЯВА Центрального Проводу Республіканської Християнської партіїПРИПИНИТИ ВІЙСЬКОВУ АГРЕСІЮ РОСІЇ ПРОТИ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРУЗІЇ!

Кремлівське керівництво Російської Федерації розпочало агресивні воєнні дії своїми сухопутними, повітряними і морськими збройними силами проти незалежної Грузії. Агресор завдає бомбових авіаударів по об'єктах оборони Грузії, по мирних грузинських містах, стирає з лиця землі грузинські села. Кораблі Чорноморського флоту на чолі з флагманським крейсером "Москва", озброєним крилатими ракетами і реактивними бомбометами, підійшли з Севастополя до морського узбережжя Грузії, в її територіальні води.

Організація Об'єднаних Націй визнала Південну Осетію та Абхазьку й Аджарську автономії за складові частини Грузинської держави, визнаної світовим співтовариством в таких кордонах. Взаємини між центральною владою Грузії та її територіальними частинами - це внутрішня справа Грузії, і конфлікти між ними не створюють жодних підстав для зовнішнього втручання у внутрішньогрузинські справи, а тим більше - для іноземної агресії. Бомбардування російською авіацією грузинських міст, перехід російськими військами грузинського державного кордону, захоплення частини грузинської території, застосування важкої артилерії, танків та авіації при захопленні грузинських міст, безчинства і грабежі осетинських військових-мородерів є актом терору й насильства і становить міжнародний злочин.

Кремлівське керівництво цинічно називає свою військову агресію проти суверенної держави Грузії миротворчою місією. Проте фактична окупація Росією частини території суверенної країни - це відповідь НАТО на намір відчинити свої двері для нових демократичних держав. Суттєво, що Росія, яка позиціонує себе як православна християнська країна, здійснила військову агресію проти православної країни Грузії, ставши на захист осетинів і абхазів, які у переважній більшості мусульмани.

Це також наочне імперське попередження Україні та Молдові про те, що для них шлях до НАТО буде аналогічний, адже російська військово-морська база в Криму і так звана Придністровська республіка залишаються форпостами московської імперії. Москва вже сьогодні відмовляється розпочати переговори про графік виведення ЧФ із території України.

Ми звертаємося до світової громадськості, Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй із закликом позбавити Російську Федерацію статусу країни-миротворця в даному регіоні як таку, що зрадила підписані нею відповідні міжнародні договори. Ми пропонуємо вивести Російську Федерацію зі складу "великої вісімки", оскільки присутність там її нинішнього Президента компрометує великі держави світу.

Ми, українські християни, борці за республіканські засади та національну свободу, рішуче засуджуємо владу Російської Федерації за агресивний напад на Грузію, вимагаємо негайно вивести Російські війська і дати можливість Грузії самій розв'язувати свої внутрішні проблеми під контролем міжнародних миротворчих сил.

Звертаємося до наших грузинських одновірців-християн. Ми - з вами, з грузинським народом, засуджуємо вчинену супроти Вашої держави агресію і закликаємо демократичний світ стати на Ваш захист. На Вашу долю тепер випало велике випробування, та вірте: на Вас чекає звільнення від російської окупації частини Грузії - міста Цхінвалі та території Осетинської і Абхазької автономій, а на Російську Федерацію незабаром чекає наступна стадія дезинтеграції, яка звільнить від московського диктату всі народи, що в різний час мали нещастя потрапити в московське колоніальне рабство.

Звертаємося також до Президента США за підтримкою у справі гарантування суверенітету України в басейні Чорного моря, а до Українського Президента із вимогою активізувати працю зі вступу України в НАТО.

Прийнято 16.08.2008

Голова РХП       Поровський М.І
Народний депутат Верховної Ради України
І-го, ІІ-го та IV-го скликань

Прес центр РХП        тел/факс: (044) 463-71-06