Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

ЗАЯВА РХП з приводу порушення зобов’язань Меморандуму “Про створення блоку національно-демократичних та патріотичних сил” його учасниками – НРУ, УНП, УРП “Собор”.  Республіканська Християнська Партія як політична сила, заснована політв’язнями: М.Горинем – Почесним Головою РХП, В.Овсієнком – знаним публіцистом і письменником, світлої пам'яті М.Руденком – відомим філософом та іншими політв’язнями– котрих назвали совістю України, впродовж 10 річної своєї історії, послідовно змагала за єдність національно-демократичних сил.

Завжди, коли партії національно-патріотичного спрямування об’єднувалися як на Парламенських виборах 2002 року так і на Президенських виборах 2004 року, то неминуче досягли перемоги.

Напередодні позачергових виборів 2007р. до Верховної Ради України, змагаючи за єдність національно – патріотичних сил, РХП підписала “Меморандум” про створення виборчого блоку “Правиця” із –НРУ, УНП, УРП “Собор” та Партією відродження села.

Партійні з’їзди УНП та УРП “Собор” цілком послідовно затвердили оптимальний перелік 7 партій до складу “Української правиці” в тому числі РХП, Партії відродження села та ВО “Свобода”.

Однак 12 квітня лідери– НРУ, УНП, УРП “Собор” уклали Угоду про створення Блоку виключно у складі трьох партій, без будь-яких пояснень причин своїх дій, кинули на напризволяще 2 партії що підписали “Меморандум” за кілька днів до закінчення терміну формування блоків, та привласнивши спільну назву, для всіх учасників “Меморандуму”.

Такі дії – НРУ, УНП, УРП “Собор” є непослідовними і, зрештою, непорядними щодо партнерів з якими вони підписували “Меморандум”.

Нажаль нещодавня історія виборів 2006 року названі партії так нічому і не навчила. Тоді аналогічно НРУ безпричинно не виконала Угоду з РХП підписану Б.Тарасюком про спільну участь у виборах, а Голова УНП В.Костенко за один день перед міжпартійним з’їздом Блоку “Костенка-Плюща”, скасував всі досягнуті домовленості з РХП, чим мимоволі поставив зазначений блок поза виборчим процесом.

Як партія, що сповідує християнські принципи, РХП пішла назустріч проханням керівництва УНП і Голова РХП підписав необхідні документи для участі Блоку “Костенка-Плюща” у виборах 2006 року.

Нажаль історія повторюється.

Внаслідок створення трьома партіями – НРУ, УНП, УРП “Собор” Блоку “Правиця”, відбулася не тільки чергова зрада політичних принципів викладених у “Меморандумі” 5 партій, але й профанація ідейних постулатів єдності які проголошують лідери – Б.Тарасюк, Ю.Костенко, А.Матвієнко.

Ці політичні лідери замість об’єднання у потужний національно-патріотичний блок всіх національно-патріотичних партій утворили “квазі-об’єднання”, що по суті є фальшуванням ідеї єдності національно-політичних сил.

В результаті такого провалу формування “Правиці” на старті виборчих перегонів, цей блок неминуче спіткає доля Блоку УНП “Костенка-Плюща” по минулих виборах, а віддані за них голоси виборців перейдуть через перерозподіл політичним супротивникам.

Республіканська Християнська партія, відповідно позиції виробленої ІХ позачерговим з’їздом РХП, підтримуючи позицію учасника “Меморандуму”- Партії відродження села, закликає всі партії національно-демократичного і патріотичного спрямування обєднатися навколо Президента України і йти на вибори з “Нашою Україною” єдиним блоком.

Тільки в єдиному блоці усіх національно-патріотичних партій можливо вибороти перемогу на позачергових виборах.

Голова РХП        М. Поровський

Прес центр РХП        тел/факс: (044) 463-71-06