Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

28 серпня 2014 року (четвер), о 11 годині відбудеться прес-конференція на тему: » 25 років Народному Руху України:віхи державотворення»за участю:
-     Міністра культури України, голови Державного організаційного комітету з відзначення 25-ї річниці Народного Руху України  Євгена Нищука;
-    Голови Народного Руху України  Василя Куйбіди;
-    Координатора оргкомітету Голови РХП Миколи Поровського .
           Створення Народного Руху України 8-10 вересня 1989 року на Установчому з’їзді у Києві стало початком нової епохи визвольних змагань українського народу за відновлення української держави.
                Рух, об’єднавши у своїх рядах всі патріотичні, національні і екологічні організації,  провів масові громадсько-політичні акції і зруйнував політичну монополію тоталітарно-комуністичного режиму, підняв синьо-жовтий прапор як символ боротьби за незалежність, національне відродження і соціальну справедливість. Віхами цієї боротьби стали: ланцюг злуки від Львова до Києва у якому взяли участь біля 1 млн. людей, всеукраїнська акція підтримки незалежності Литви та прориву економічної блокади прибалтійських держав, відзначення 500 – річчя козацтва
Народний Рух України, як політична організація, яка очолила боротьбу українського народу за незалежність, на виборах до Верховної Ради України 1990 року отримав більше 100 депутатських мандатів. Депутати-рухівці створили у ВРУ опозиційну фракцію «Народну Раду» та були натхненниками і ініціаторами прийняття Декларації про державний суверенітет України і Акту Державної Незалежності України. Рух був активним учасником державотворення: створення збройних сил України, націоналізації підприємств союзного підпорядкування, створення фінансової , митної, податкової систем, запровадження української грошової одиниці.
Сьогодні Народний Рух України продовжує активно впливати на процеси державотворення.
Наукова міжнародна конференція «Історична роль Народного Руху у відновленні Української Держави» відбудеться 5 вересня, а 6 вересня відбудуться Всеукраїнські урочисті Збори з нагоди 25-річчя Народного Руху України за участю Президента України Петра Порошенка.
Місце проведення прес-конференції: Міністерство культури України  (вул. Івана Франка,19)
 Час проведення: 28 серпня (четвер), о 11.00.
 Акредитація за телефоном: 235-22-33 та  e-mail: presa@mincult.gov.ua;