Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

Заява Республіканської Християнської партії з приводу побиття міліцією учасників Євромайдану. В Україні владою скоєно злочин проти власного народу. Мирна акція громадян,  здебільшого молоді на Майдані Незалежності на підтримку Євроінтеграції, (яка не була заборонена судом) була брутально розігнана спецпідрозділом міліції «Беркут». Учасників мітингу, котрі здійснювали своє законне право згідно ст.. 39 Конституції України щодо вияву своєї громадянської позиції відносно процесу Євроінтеграції України, міліціонери брутально побили, кільком десяткам людей нанесли травми. Ця подія назавжди увійде в історію України як «кривава субота». Вона викликала рішучий осуд дій влади з боку української громадськості та міжнародної спільноти.

 Безсумнівно що ті, хто давав команду міліції здійснити це брутальне побиття людей, ставили за мету остаточно скомпрометувати Президента Януковича перед лідерами Європейських країн і провідних держав світу, унеможливити подальші кроки України в бік Євроінтеграції. Вони спровокували в Україні затяжний внутрішній конфлікт громадянського суспільства і влади, щоб змусити Президента Януковича вдатися до підтримки Москви. Ця подія дуже нагадує відому «справу Гонгадзе» також здійснену міліцейськими чинами і яка спричинила аналогічні процеси. У той же час Уряд Азарова і Президент Янукович зійшли з курсу євроінтеграції, що суперечить  національним  інтересам України. Влада ігнорує потреби людей, займається самозбагаченням, погрязла в корупції.

Все це викликало справедливий вибух народного гніву і в Україні виникла передреволюційна ситуація. Країна нерозумними діями  Президента Януковича, Прем’єр-міністра Азарова, міністра Внутрішніх справ Захарченка поставлена на грань громадянської війни і братовбивства за югославським сценарієм.

  Символічно, що побиті міліцією демонстранти знайшли прихисток в українській Церкві-Михайлівському монастирі і що саме від Церкви розпочинається новий етап боротьби за майбутнє України.

РХП - як учасник акцій протесту, буде дотримуватись ненасильницьких методів боротьби із владою і закликає всі політичні сили і всіх мітингувальників до таких же методів.

 РХП вимагає за порушення міліцією Конституції і законних прав громадян негайної відставки Міністра внутрішніх справ Захарченка та начальника УМВС м Києва В.Коряка та притягнення до кримінальної відповідальності усіх виконавців цього злочину-зокрема усіх службовців підрозділу «Беркут» які брали участь у побитті людей.

 Президент Янукович, як гарант Конституції, повинен відправити у відставку Уряд Азарова який скомпрометував себе антинародними діями і рішенням про припинення курсу Євроінтеграції.  Якщо Президент не відправить Уряд у відставку і не притягне винних до відповідальності - ми будемо домагатися оголошення  йому і його адміністрації громадянського імпічменту і дочасних виборів Президента.

Голова РХП Микола Поровський