Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

У Рівному Голова РХП М. Поровський презентував літопис спільної боротьби за незалежність литовців і українців 

Минулого тижня у стінах Рівненської державної обласної бібліотеки відбулася  презентація унікальної книги «За вашу і нашу волю» Миколи Поровського. У своїй книзі «За вашу і нашу волю» автор М. Поровський розповідає про взаємодопомогу литовського Саюдіса і Народного Руху України в часи боротьби за Незалежність Литви і України. Вступне слово до цієї унікальної книги написав І. Драч – письменник і голова Руху 1989 – 1993рр. – він поділився і своїми спогадами та враженнями від Литви – дивовижної країни Чюрльоніса, Саломеї Неріс, старовинних замків та озер.
Книгу Миколи Поровського можна умовно поділити на кілька розділів: про друкування у Литві нелегальних українських видань за сприяння Саюдісу,  про протидію цьому процесу комуністичної влади і підступи КГБ та  вилучення міліцією тиражів газет, про невідомі дотепер факти співпраці та спільні політичні акції Саюдісу і Руху, як: мітинги осуду Пакту Молотова – Ріббентропа,народна хвиля Вільнюс – Рига – Таллінн та ланцюг злуки Львів-Київ. Книга розповідає, що допомога Литві не обмежувалась лише акціями протесту. В час енергетичної блокади Литви (1990 – 1991рр) з України до Литви зусиллями Руху були спрямовані кілька ешелонів з нафтопродуктами та, всупереч блокаді, здійснювалися поставки продуктів харчування, проводився збір необхідних медикаментів та коштів, які переправлялися до Литви.
Автор книги М. Поровський – тоді народний депутат України і Голова Координаційної Ради Руху розповів присутнім, як у найважчі дні блокади Литви приїздив до Вільнюса  і організував ряд акцій прориву блокади. Він привіз для Саюдісу кошти від Руху у Фонд незалежності Литви та виступив з трибуни литовського Сейму від імені українських парламентарів Народної Ради і Руху із заявою про підтримку українцями боротьби литовців за Незалежність.
В час нападу радянських десантників на Телевежу у Вільнюсі і Литовський Сейм, українські патріоти, зокрема студенти, були в рядах захисників незалежності Литви. Про них і їхній героїчний вчинок розповідає на сторінках своєї книги М. Поровський.
Під час презентації автор подякував редакторові книги Євгену Шморгуну, який зазначив, що ця книга є  застереженням, що «не потрібно розмінюватись, коли робиш велику справу». В представленні книги також взяв участь один з організаторів Руху на Рівненщині, історик Іван Дем`янюк (заступник директора обласного архіву), який поділився цікавими спогадами про видання рівненських самвидавчих газет у Литві і плідну співпрацю з литовськими патріотами..
Книга «За вашу і нашу волю» вкрай потрібна сучасникам, бо без аналізу минулого неможливо побудувати європейське майбутнє України. Саме тому презентацію книги підтримала міська влада Рівного, а заступник міського голови Галина Кульчинська запропонувала Миколі Поровському розповісти про цю прецікаву і потрібну книгу старшокласникам усіх рівненських шкіл
Про автора: Микола Іванович Поровський народився 20 червня 1956 року в селі Заріцьк на Рівненщині. Народний депутат України 1-го, 2-го та 4-го скликань Верховної Ради України, Голова Республіканської Християнської партії.
Автор книг «Забутий заповіт борцям за Україну» (1996), «Политический утюг, который история забыла выключить» (1997), «Розповідь про горіння»(1999), « Бурею битва гримiла»  (2007), «Ключ від вершини» (2008), «Тільки Рухом життя і обіймеш…» (2009).

Ольга Волкова,  Марія Кулініч

За матеріалами http://volyn.rivne.com