Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

Кримська влада прагне знищити українську церкву 

За матеріалами

http://ePOSHTA_120329_World_Ukr

Ірина КЛЮЄВА, Крим

«Забороною на існування та розвиток національної помісної церкви України» назвав голова Кримської організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН відмову сімферопольської влади надати Українській православній церкві Київського патріархату землю в кримській столиці для спорудження Кафедрального собору «Храм Христа Спасителя». 

Так політик прокоментував звернення-протест ста відомих кримчан-патріотів (науковців, митців, військовиків, журналістів, підприємців, ветеранів-орденоносців та громадських активістів)  активістів) до Президента України проти відмови Сімферопольської міської ради виділити ділянку для зведення собору.

 За словами політика, ще у 2008 році міська влада дала УПЦ КП дозвіл на вибір земельної ділянки в Сімферополі та оформлення документів. Єпархіальне управління  витратило значні кошти жертводавців на проектно-технічну документацію та на проект собору, а цього року депутати міськради ухвалили рішення не виділяти землю під будівництво храму відповідно до нового Генерального плану міста. 

«Дивує те, що, відмовляючи одній конфесії, влада дає землю іншій: на цій же сесії представники церкви московського патріархату отримали аж шість ділянок», - наголошує Олег ФОМУШКІН. 

Він звертає увагу на те, що церква українського патріархату перебуває в приміщенні колишнього клубу військового політичного училища. «Дуже важливо, щоб храм був первіснозбудований для божих справ, тоді він матиме духовну силу та енергію», - зауважує представник УНП. 

Водночас ФОМУШКІН переконаний, що відмова влади має більш політичний характер, аніж релігійний. «Цим рішенням сімферопольська влада зайвий раз показала, що вона чужа для України», - підсумував лідер кримської УНП.