Новини

 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше

Мораторію на закриття українських шкіл не буде.  Верховна Рада не проголосувала за мораторій на закриття україномовних шкіл.

  Автор законопроекту Андрій Парубій (фракція «Наша Україна - Народна самооборона») зазначив,що  «У Донецькій області всього 13% шкіл з українською мовою навчання, в Луганській 22%, у Криму — 1,3%, у Севастополі — 0,3%» і пропонував ввести мораторій на закриття українських шкіл терміном на 5 років.

  Секретар Комітету з питань науки і освіти Самойлик Катерина (член фракції Комуністичної партії) заявила, що ця  постанова суперечить Конституції, буцімто створюючи дискримінацію за мовним принципом.

   Як повідомляє "Українська правда", за проект постанови проголосувало всього 66 народних обранців з необхідних 226.

 Фактично це є узаконений парламентом дозвіл на закриття україномовних шкіл в русифікованих областях і потурання Міністру Освіти, відомому українофобу Табачнику у здійснені проросійської політики. Дозвіл на нищення українських шкіл -  це провадження  русифікації та нищення паростків українського національного відродження.

Прес – центр РХП