Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше



Політична резолюція. VІI з’їзду РХП. 7 березня 2004р., м.Київ



  Розглянувши питання "Про політичну ситуацію в Україні та завдання розвитку РХП". VІI з’їзд РХП констатує, що в державі ускладнилась політична, соціальна і економічна ситуація, не здійснюються необхідні реформи, не розвиваються демократичні процеси.

Народ не став єдиним джерелом влади, його вплив на державну політику обмежений. Політичні партії не можуть повною мірою виконувати свої суспільні функції, оскільки більшість із них позбавлені можливостей використовувати засоби масової інформації.

З’їзд констатує, що в Україні не існує дієвого механізму відповідальності влади перед громадськістю і це призводить до величезних зловживань і масової корупції в її середовищі, робить владу неконтрольованою, апатичною та непрофесійною.

Проблема України - участь у владі олігархів, представників кланів та компрадорського капіталу та, як наслідок, політична криза і все більший відхід влади від принципів демократії.

В державі наростають авторитарні тенденції, поглиблюється прірва між владою і суспільством. Вплив Парламенту на ситуацію в країні є слабким, не визначенні функції та механізм парламентського контролю.

З’їзд констатує, що:

Підписання лідерами парламентської більшості Угоди про створення коаліції є спробою повторити сценарій дворічної давнини. Нове-старе утворення, мобілізоване для участі у президентських виборах, - це, фактично, блок “За єдУ-2”. Водночас це спроба політичними маніпуляціями, уникнути відповідальності за передвиборчі обіцянки. На минулих парламентських виборах партії блоку влади звернулася до громадян із багатообіцяючою виборчою програмою і не виконали зобов’язань.

З’їзд відзначає, що вибори до парламенту та рад усіх рівнів повинні проходити за пропорційною системою, а відповідні закони мають бути прийняті парламентом ще до початку виборів Президента. Це дасть поштовх до політичної структуризації суспільства, а участь партій у виборах до місцевих рад закріпить їх розвиток та дасть змогу громадянам реально оцінювати кожну партію за її справами та здійсненням передвиборчих обіцянок.

З’їзд закликає Верховну Раду у найкоротші терміни прийняти відповідні зміни до виборчого законодавства, прийняти пропорційну виборчу систему.

Зростає небезпечна тенденція залежності України від Росії. З вини владних структур частина стратегічних для економіки України об’єктів опинилась в руках російського капіталу. Зокрема стратегічні об’єкти Донбасу, Криму, ряд хімічних підприємств та ПЕК відходять у власність російських олігархів.

З’їзд відзначає, що підписання Договору про Єдиний економічний простір поставило Українську державу і націю перед загрозою економічного поневолення.

З’їзд закликає всі національно-патріотичні сили до спільних дій, щоб дати гідну відсіч зазіханням на наш суверенітет та не допустити ратифікації у Верховній Раді Договору про створення ЄЕП.

З’їзд вважає доцільною перспективою для України членство в ЄС і НАТО.

Економічна політика Уряду не є успішною: пенсійна реформа, так гучно розрекламована, підвищила пенсії всього на 5-6 гривень; зернова криза, яка розпочалася в жовтні 2003 року, продовжує загострюватись; зростають ціни.

Викликає обурення те, що на фоні декларованого Урядом економічного піднесення, приросту валового внутрішнього продукту, про що постійно повідомляють Урядові ЗМІ, значно швидше дорожчає промислова продукція і будівельні матеріали, побутова техніка, житло, продовольчі й непродовольчі товари, послуги, транспорт. Зокрема внутрішні ціни на метал виросли за 2003 рік на 15-18 %, а на продукти харчування і широкого вжитку на 20-30%.

При цьому офіційна статистика стверджує протилежне: ніби індекс споживчих цін за минулий рік склав 10,9 відсотка, а загальний рівень інфляції – 6 відсотків.

Це не відповідає дійсності, оскільки рівень життя переважної більшості людей стрімко знижується і майнове розшарування поглиблюється.

З’їзд відзначає, що однією з найгостріших проблем сучасної Української економіки є нерівномірний розподіл податкового навантаження, невиправдано високий рівень оподаткування.

Прийнятий Верховною Радою Закон “Про державний бюджет України на 2004 рік” не відповідає завданням розвитку держави.

З’їзд РХП закликає Уряд

  • Не допускати зростання цін на товари першої необхідності, насамперед продовольчої групи.

     

  • На виконання Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” про індексувати заробітну плату працюючих, стипендії, соціальні виплати й пенсії на реальну величину інфляції за 2003 рік на рівні 20-25 відсотків.

     

  • У квітні травні 2004 року запровадити введення мінімальної заробітної плати в розмірі 237 грн.

     

  • Компенсувати втрати найбільш незахищених верств населення, які потерпіли від зростання цін у 2003 році.

 

Учасники з’їзду виступають за створення в Україні ефективної системи працевлаштування, здійснення Урядом економічних і адміністративних заходів забезпечення зайнятості населення, підвищення розміру пенсій, адресної державної допомоги, загального рівня соціального забезпечення сукупний дохід на одного члена сім’ї повинен бути не нижче офіційного прожиткового мінімуму.

З’їзд вважає найпершим завданням держави - кардинальне покращення медичного забезпечення громадян.

З’їзд констатує, що влада виявила неспроможність подолати соціально-політичну кризу в країні, вивести економіку з тіні, покласти край корупції, послідовно проводити політику українського мовного будівництва, християнського відродження, формування у громадян світогляду українського патріотизму, підтримки розвитку в Україні науки, культури, книгодрукування.

З’їзд зазначає, що Верховна Рада, Уряд і Президент України не здійснюють належних заходів для відродження християнства, сприяння міжконфесійному діалогу між УПЦ-МП та УПЦ-КП і УАПЦ та об’єднання Українського Православ’я в Єдину Помісну Православну Церкву із Патріархом у Києві.

З’їзд відмічає, що закриття газети “Сільські вісті” та трансляції передачі Радіо “Свобода” на FM діапазонах є наступом на демократію. Одіозна програма студії 1+1 “Про те” стала засобом поширення наклепів та інсинуацій проти опозиції і зокрема блоку “Наша Україна”.

Все це говорить про те, що боротьба за президентську посаду в 2004 році буде боротьбою не ідей і особистостей, а засобів масової інформації, адмінресурсу та чорного піару.

З’їзд вважає, що перешкодити цьому може лише громадянський діалог і консолідація усіх національно-демократичних сил довкіл блоку “Наша Україна” для здійснення у країні ефективних економічних та політичних реформ. При цьому з’їзд зазначає: Блок “НУ”, здобувши найбільшу кількість голосів за партійними списками на виборах 2002 року, на жаль не зміг у Парламенті реалізувати цей успіх – створити депутатську більшість, що спричинило вихід з блоку кон’юнктурно налаштованих депутатів та припинення діяльності в блоці 2-х партій – Ліберальної та “Вперед Україно”.

Не виконуються положення між партійної Угоди, укладеної при створенні блоку “Наша Україна”.

  • Фактично припинено роботу політради в складі представників усіх партій, яку підмінено Президією політради в складі лідерів 4-х партій, котрі здійснюють політичне керівництво блоком, що призвело до численних прорахунків та провалів при проведенні обласних форумів “НУ”, невикористання потенціалу усіх партій-учасниць блоку.

     

  • Не визначено статусу голів обласних організацій партій у стосунках з обласними штабами “НУ”, в результаті чого у ряді областей самовільно утворено Ради голів політичних партій блоку, що призвело в свою чергу до ускладнення стосунків із штабами “НУ”.

     

  • Формування складу обласних штабів “НУ” здійснювалося без урахування пропозицій РХП навіть у тих областях, де партія має впливові позиції.

     

 

З’їзд пропонує лідеру блоку “Наша Україна” забезпечити виконання Політичної Угоди, відновити роботу Політради, постійно проводити політичні консультації із лідерами партій блоку та штабу “НУ”.

Політична Угода між НРУ та РХП дає підстави для якісно-нової співпраці та підготовки наших партій до виборів в Парламент 2006 року.

Новим в роботі РХП стала Угода про співпрацю між Демократично-Християнською партією Італії та РХП, з якою РХП започаткувала інтернаціональну співпрацю між християнськими партіями.

З’їзд констатує, що тільки в єднанні подолаємо антиукраїнські олігархічні клани, для того, щоб наша держава стала економічно сильною державою, в якій буде забезпечено гідний рівень життя всіх її громадян.

VI з’їзд Республіканської Християнської партії
10 листопада ц.р. відбувся VI з'їзд Республіканської Християнської партії, на який прибуло 246 делегатів (із 272 обраних) від 23 обласних та 203 районних та міських організацій РХП.
З'їзд благословив ігумен Стефан (Негребецький), від Української Православної Церкви Київського Патріархату делегатів і гостей з'їзду привітав ректор Київської духовної академії та семінарії, Преосвященний Димитрій.
На адресу VI з'їзд РХП надійшли вітання з Адміністрації Президента, від блоку Віктора Ющенка "Наша Україна", від Християнського Народного Союзу, Народного Руху України, Ліберальної партії України. 
Головними питаннями порядку денного були: "Про діяльність за звітний період, політичну ситуацію в Україні та завдання розвитку РХП", доповідь про це зробив Голова партії - Микола Поровський та формування керівних органів партії. 
У звітній доповіді М.Поровський проаналізував діяльність РХП за період між з'їздами, дав оцінку політичним подіям і процесам в Україні, місцю і ролі РХП у них, окреслив завдання партії на майбутнє, шляхи і методи їх виконання. В обговоренні доповіді Голови та звітів комісій виступили: Микола Руденко (член-засновник РХП), Богдан Горинь (член ЦП), Лідія Кононко (заступник Голови РХП), Василь Бартків (народний депутат, заступник Голови РХП), Сергій Северин (голова Донецької ОО), Іван Полевий (голова Тернопільської ОО), Стефан Негребецький (член ЦП), Ігор Арін (голова Київської МО), Анатолій Антонець (голова Черкаської ОО), Юрій Мітін (голова Рівненської ОО), Василь Стецюк (голова Кіровоградської ОО). Учасників з'їзду привітали заступник керівника відділу внутрішньої політики адміністрації Президента Валерій Вощевський, політичний координатор блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" Роман Безсмертний, Голова ХНС Володимир Стретович, голова міської організації НРУ Олександр Чорноволенко. Делегати з'їзду дали схвальну оцінку роботі М.Поровського та переобрали його Головою РХП на наступний термін.
VI з'їзд РХП прийняв Політичну резолюцію, в якій констатував подальше ускладнення в країні соціальної, макроекономічної та політичної ситуації, що проявляється в недофінансуванні бюджетної сфери, у втраті темпів економічного розвитку і проведення необхідних соціальних реформ, відзначено кризу стосунків між владою і суспільством.
Визнаючи неспроможність владних структур забезпечувати ефективне вирішення соціально-політичних та економічних питань в державі, з'їзд затвердив конкретні пропозиції щодо необхідних кроків на шляху подолання глибокої системної кризи.

Головними з них має стати масштабна політична та адміністративна реформи (з метою децентралізації влади і зміцнення органів місцевого самоврядування) та створення ефективної системи соціального захисту.
У Політичній резолюції VI з'їзд РХП висловив свою незгоду з висловленою Президентом України думкою, щодо необхідності заміни існуючої політичної системи на парламентсько-президентську республіку, тому що особливості нинішнього періоду вимагають концентрації влади, вчасного прийняття і виконання конструктивних рішень. З'їзд відзначив, що лише громадянський діалог і консолідація в Парламенті усіх демократичних сил (які створять коаліційний Уряд) допоможуть здійснити в Україні ефективні економічні та політичні реформи.
VI з'їзд РХП прийняв ряд ухвал, а також заяви "З приводу економічного стану в Україні""З приводу проекту державного бюджету України на 2003 рік""З приводу трагічних подій у Театральному Центрі в Москві" таЗвернення до Міністерства освіти України, щодо запровадження викладання у навчальних закладах предмету "Християнська етика". 
Головою Республіканської Християнської партії з'їзд обрав Миколу Пороського, заступниками Голови РХП - Ігоря Банаха (голова Івано-Франківської обласної організації РХП), Василя Бартківа (народного депутата України, голову Ради підприємців РХП), Лідію Кононко, сформував новий склад Ради РХП та Центрального Проводу.

Голова РХП        М. Поровський

Прес центр РХП        тел/факс: (044) 463-71-06