Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеПоїздка Голови РХП до Литви 

 Голова Республіканської Християнської партії, Голова УНРади М. Поровський здійснив візит до Литовської Республіки на запрошення Голови Сейму Литовської Республіки І.Дягутене, де взяв участь у відзначенні 20-ї річниці Дня захисників свободи – героїчного захисту парламенту Литви від агресії військових підрозділів армії СРСР 11-12 січня 1991 р.

До Литви на ці урочистості прибули представники демократичних сил: Росії – депутати демблоку колишньої Верховної Ради СССР Афанасьєв, Бурбуліс та Парфьонов, Білорусії – В. Голубєв, С. Наумчик, Латвії – Прем’єр-міністр І. Гудманіс, Грузії – секретар “Національного Фронту” І. Мелашвілі, Польші – В. Мокрий, Чехії та інших країн. На зустрічі делегацій у Вільнюському педагогічному університеті М.Поровський розповів про співпрацю Саюдісу  Литви і Народного Руху України у 1989-91 роках в боротьбі за незалежність Литви та допомогу українців литовцям в час блокади Литви, політичні акції підтримки боротьби литовців за незалежність та подарував свої книги “Політична праска”, “І бурею битва гриміла”, “Тільки рухом життя і обіймеш” бібліотеці університету й учасникам зібрання.

М.Поровський також взяв участь в Урочистому засіданні Сейму Литви присвяченому 20-річчю Дня захисників свободи, Церемонії підняття прапорів на Площі Незалежності,  Урочистій церемонії вшанування пам’яті 14-ти полеглих борців за незалежність Литви на Антакальнісському кладовищі.

Нажаль офіційної делегації від України – Уряду чи Парламенту до Литви не прибуло, тому М.Поровський мав неофіційні зустрічі із Прем’єр-міністром Литви А.Кубілюсом, екс-Президентом Литви Адамкусом та Головою Відновлювального  Сейму, Головою Саюдісу і Першим Президентом незалежної Литви  В.Ландсбергісом.

Прес-центр РХП

т. (044) – 463-71-06