Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеЗаява Національно-демократичних партій щодо мирного розв’язання політичної кризи в Україні.В Україні нині - новий виток політичної напруги. 30 листопада 2013 року влада розпочала терор проти українського народу, використовуючи для цього спецпідрозділ «Беркут» і найманих «тітушок» та «гопників», які діють як злочинці бючи і тероризуючи мирних демонстрантів.

Всупереч неодноразовим публічним заявам і обіцянкам Президента покарати винуватців злочинів, не притягнуто до відповідальності жодної посадовоїсособи, яка віддавала чи виконувала злочинні накази зачистити Майдан від студентів.

В наслідок  злочинної бездіяльності влади впродовж двох місяців безперервного мітингу на Майдані у Києві- ситуація в державі катастрофічно погіршилася. Минулого тижня у Києві міліцією було вбито 7 учасників протестних акцій. У столиці та інших містах України під прикриттям міліції діють, утворені криміналітетом і правоохоронними органами, ескадрони смерті, які викрадають людей з вулиць, домівок і лікарень, катують і вбивають, або залишивши зв’язаними, прирікають на смерть від морозу у лісосмугах..

Жодного з міліціонерів, які вбивали, катували людей або прикривали злочини «тітушок» не затримано і не притягнуто до відповідальності. У такій ситуації громадяни змушені захищатися всіма дозволеними законодавством засобами

Уряд Азарова впродовж 63 днів не зробив жодного кроку, щоб припинити безчинства беркутівців, інших спецпідрозділів і зменшити напругу протистояння, а прем’єр-міністр оголосив сотні тисяч людей, які борються за свої конституційні права,  екстремістами.

Верховна Рада не тільки не відправила цей уряд у відставку, але й збурила суспільство, сфальсифікувавши 16 січня 2014 року ухвалення диктаторських законів.

Внаслідок таких дій влади  і міліції зокрема, Україна поставлена на шлях збройного протистояння влади і народу. Існує загроза безлічі смертей.

У цих грізних умовах вважаємо, що  владі, та  лідерам опозиції і Майдану належить все ж знайти шлях до мирного виходу з кризи. Переговори із президентом та його пропозиції лідерам опозиції очолити уряд дещо зменшили напругу протистояння, але водночас вони були знівельовані масовим побиттям людей міліцією і «тітушками» у Дніпропетровську, Черкасах і Запоріжжі.

І все ж навіть попри  такі злочинні дії влади потрібно зробити все, щоб знайти мирний вихід із кризи та уникнути збройного протистояння влади з народом.

Вважаємо, що початком мирного врегулювання кризи повинно бути скасування ВРУ не легітимно прийнятих антиконституційних законів, звільнення в’язнів і визнання конституційними дій учасників протесту проти режиму, відставка  уряду Азарова і формування уряду національної єдності та нової парламентської більшості, започаткування процесу притягнення до відповідальності силовиків за калічення та вбивства протестувальників.

Ми переконані, що силове придушення вуличних протестів як і введення надзвичайного стану є неприпустимими. Вони лише посилить напругу протистояння і приведуть до тотальної взаємопомсти. Ще є шанс мирно вирішити всі проблеми.

Остаточне розв’язання кризи ми бачимо у продовженні результативного діалогу Президента України і опозиції та Майдану, у обов’язкових дострокових  президентських і парламентських виборах.

 

Голова Народного Руху України                      Куйбіда Василь

Голова РХП                                                    Поровський Микола