Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

ДетальнішеАкція протесту 

16 березня члени  Київської міської організації РХП на чолі з Віктором Бондаренком, 1 –м заступником Голови КМО,  брали участь у пікетуванні Посольства Білорусії на захист політв’язня, активіста Конституційно-Християнської партії та БНФ Сергія Коваленка – ув’язненого за те, що вивісив біло-червоно-білий національний прапор Білорусії. За це його засудили до 3-х років позбавлення волі.  Учасники акції висловили свою солідарність з Сергієм Коваленком, передали Посольству звернення із вимогою негайного його звільнення.  

 

В посольство Республіки Білорусь

Звернення

Ми, представники різних українських громадських організацій і політичних партій,  надзвичайно обурені фактом  вироку в кримінальній справі білоруському патріоту Сергію Коваленку, і безжальним поводженням із ним  в білоруській тюрмі. Обурює нас те, що в братній нам країні білоруса можуть засудити (і то підло, за кримінальною статтею) за вивішування національного прапору. За те, що політв’язня, який продовжує голодування, можуть скалічити насильницьким годуванням. І також те, що суд перетворюють з відкритого в закрите «судилище», таким чином знущаючись над рідними і соратниками Коваленка. Проте Коваленка кати не зламали, про що свідчить його слова «Слава нації, брати! Не зламають нас менти! »

Ми солідарні з Сергієм Коваленком і його сім’єю.  Долучаємося до вимог білоруської і міжнародної спільноти про термінове визволення Сергія Коваленка. Вимагаємо невідкладного покарання представників влади, які брали участь в цій розправі.

Складаємо всю відповідальність за здоров’я і життя Сергія Коваленка персонально на диктатора А. Лукашенка, який відверто прислуговує імперській Москві, знищуючи білоруських патріотів і знущаючись над національними цінностями білоруської нації.

Свободу Сергію Коваленку!

За нашу і Вашу свободу!

Живе Білорусь!